Hoppa till sidans innehåll

Anmälda Piloter


Klubbklassen
# Pilot Klubb Flygplan ID

Anmälnings

Status

1 Per Carlin Arboga FK LS1-f G7 OK
2 Bo-Lennart Dahlström Stockholms SFK LS1-f X1 OK
5 Björn Regnström Göteborgs SFK LS1d TBA OK
6 Patrik Rosén Linköpings FK Discus b FV OK
7 Thomas Pollack Östra Sörmlands FK ASW19 MX OK
8 Gunnar Axelsson Borås SFK DG500 #1 OK
9 Hans Forsberg Herrljunga FK LS3 R8 OK
10 Thomas Hansen NTNU Std. Cirrus WL T OK
11 Gloria Stenfelt Stockholms SFK Std. Cirrus WL Z4 OK
12 Kato Kvitne Os Aero klubb ASW20 UF OK
13 Rauno Seimilä Arboga FK ASW20 A3 OK
14 Nils Gardell Motala Discus CS KB OK
15 Lars Jauring Arboga FK Pik20D P8 OK
16 Robert Klasson Jönköpings SFK LS4 EU OK
17 Martin Bjørnebekk Jeløy SFK Mosquito LM OK
18 Niklas Löfgren SFK I Karlstad Std Cirrus A1 OK
19 Magnus Schön Fering SFK ASW20 W20 OK
20 Stefan Björnstam Östra Sörmlands FK DG600 GG OK
21 Sondre Bolstad Bjørø  Os Aeroklubb  ASW 15b DB OK
22 Christer Ervik Mjøs Os Aeroklubb ASW 15b SW OK
23 Arnulf Snekvik Gauldal ASW 15 14  
           

 

18m
 
# Pilot Klubb Flygplan ID

Anmälnings

Status
1 Bengt Nilsson Göteborgs SFK Ventus 2cM RL OK
2 Gunnar Karlsson Örebro SFK Ventus 2cxaJ KX OK
3 Ulf Ringertz Eskilstuna FK Ventus 2cxT UR OK
4 Torbjörn Olsson Lidköpings FK Ventus a/16,6 IMU OK
5 Tonny Olsson Stockholms SFK ASG29E UA OK
6 Börje Ragnarsson Lidköpings SFK LS6c-18 IZ OK
7 Peter Olsson Göteborgs SFK ASG29E JJ OK
8 Börje Ericsson Segelflygarna Uppsala Ventus 3T 7X OK
9 Torbjörn Hägnander Lidköpings FK LS10 st VA OK
10 Peter Cutting Malmö SFK ASg29E VZ OK
11 Peter Johansson Segelflygarna Uppsala ASG29E 2T OK
12 Holger Eriksson Västerås SFK ASH26E XL OK
13 Jan Hasslid SFK I Karlstad Ventus 2cxM 1G OK
14 Henrik Åslund Linköpings SFK DG808C 2Y OK
15 Börje Gustavsson Borås Segelflygklubb Lak 17 at 2W OK
           

 

 20m 2-Sits
# Pilot Klubb Flygplan ID

Anmälnings

Status
1 Christian Wikström Örebro SFK Arcus M YA  
2 Hans Larsson Segelflygarna Uppsala FK Duo Discus XLT XLT OK
3

Martin Ekdahl

Fredrik Sköld

Herrljunga FK DG1001S LB OK
4 Bo Havén / Thomas Jobs Segelflygarna Uppsala FK Arcus M XP OK
5 Marcus Ganev Segelflygarna Uppsala FK Duo Discus XLT AKF OK
6 Glenn Löfgren / Mats Henriksson SFK I Karlstad Duo Discus T DT OK
7 Åke Bergström  / Kenneth Hensner Motala FK Duo Discus XLT RS OK
8 Kristoffer Samuelsen / Juan F. Gonzales Os Aero Klubb Duo Discus XLT XT OK

 

Listan uppdateras manuellt. Är ni anmälda men inte finns med efter en vecka, kontakta Per Carlin 070-332522

Uppdaterad: 26 JUN 2017 15:27 Skribent: Per Carlin

Postadress:
Arboga FK
Box 86
73222 Arboga

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link